вул. І.Миколайчука 15-a
(096) 896-05-38
(093) 896-05-38
dcrozvitok@ukr.net

Викладачі
Студії естетичного та гармонійного виховання "РОЗВИТОК"

Кучерява Людмила
Педагог по шахам

Від простого до загального будується спілкування дітей з шахами. Після загального знайомства з усіма фігурами, їх місця на дошці на ігровому полі залишається одна фігура і на її прикладі йде пояснення як ця фігура може ходити, хто її може захистити, а хто може напасти, а хто пройти повз ... і як ... і чому. Паралельно дітки згадують що таке вертикаль, діагональ, горизонталь, де в житті вони їх бачили. На прикладі тури розглядається ходи фігури, напад, захист, розмін. Далі детально розглядається як живеться слону на шахівниці, пішці, ферзі, королю. Коли черга доходить до коня, то дітки досить впевнено грають між собою у різні партії обмеженою кількістю фігур.

Основні ходи фігур освоєні - далі йде показ перетворення пішаків на останній горизонталі, взяття її «на проході», пояснення що є шах і що є мат, і що крім виграшу і програшу існують нічия, вічний шах і пат. На той момент, коли діткам пояснюється чому і для чого робиться рокіровка вони вже роблять спроби грати повним комплектом фігур.

Перед тим, як перейти до стратегії і тактики гри, дітки вчаться ставити мат в найпростіших закінченнях партій: лінійні мати двома турами, однією турою, ферзем, двома слонами; навчаються проводити пішака в ферзі, закінчувати партію нічиєю. Після такої підготовки, коли засвоєні ази, можна більш детально розповісти про план гри, про особливості ходів фігур, про зв'язки, подвійних ударах.

Так поступово дітки освоюють гру і до кінця навчального року вже можуть грати на повній дошці повну партію.

Завдання педагога - допомогти почати думати. У житті знадобиться. А шахи як навчальний посібник.